Turėti lauko baseiną savo kieme gali būti tikra palaima, ypač vasaros sezono metu, kai saulė ne tik lepina šiltais spinduliais, bet, rodos, meta karščio bangų iššūkius. Tačiau kaip ir daugelis gerų dalykų, baseinas reikalauja tam tikros priežiūros ir dėmesio. Yra žmonių, kurie nesivargina ir baseino priežiūrą tiesiog patiki šios srities specialistams, tačiau jeigu esate atkaklus ir nenorite leisti pinigų papildomoms priežiūros paslaugoms, galite tai atlikti patys. Tai nėra taip sudėtinga kaip daugelis galvoja – svarbiausia žinoti esminius priežiūros punktus.
Įrankiai reikalingi lauko baseino priežiūrai
Štai keletas dalykų, kurių jums gali prireikti atliekant baseino priežiūrą:
- Vandens testeriai
- Chloro tabletės
- Chloro dozatoriaus
- Šiukšlių surinkimo sietelio
- Valymo šepečio
- Baseinų valymo siurblio
Patikrinkite baseino cheminę sudėtį
Baseino cheminės sudėties patikrinimą reikėtų atlikti 1 – 2 kartus per savaitę vasaros sezono metu ir 1 kartą per savaitę kitų sezonų metu. Baseino cheminę sudėtį nusako baseino pH rūgštingumas, kuris turėtų vyrauti skalėje tarp 7,2 – 7,8.
Yra įvairiausių priemonių, vandens cheminei sudėčiai nustatyti, tačiau paprasčiausias ir pigiausias būdas yra naudojant vienkartinius vandens testerius, kurie pamirkius vandenyje įgauna tam tikrą spalvą. Kiekviena spalva reiškia tam tikrą skaičių pH skalėje, kurį galite nustatyti naudodamiesi spalvų skale. Ją rasite vienoje pakuotėje kartu su testeriais.
Išvalykite baseino skimerius kas savaitę
Skimeriai, tai baseino šonuose įmontuoti įrenginiai, kurių pirminė paskirtis yra filtruoti baseino vandens paviršiu, tam kad šiukšlės ir įvairūs teršalai patekę ant vandens nenusėstų baseino dugne. Visi nešvarumai į baseiną patenka per vandens paviršių, tad kuo efektyvesnis skimeris, tuo daugiau nepageidaujamų teršalų bus pašalinta. Skimeriai turi filtrus, kurie surenka susikaupusius nešvarumus. Išimkite filtrus ir išmeskite atliekas į šiukšlių konteinerį.
Išvalykite priešfiltrį, esantį vandens siurblio priekyje
Tai reikėtų atlikti maždaug 1 – 2 kartus per mėnesį. Kad galėtumėte saugiai išvalyti priešfiltrį visų pirma išjunkite vandens siurblį, kad iš sistemos pasišalintų slėgis. Priešfiltrį rasite vandens siurblio priekyje, atidarę permatomą dangtelį.
Patikrinkite vandens lygį
Ar vandens lygis baseine yra per aukštai ar per žemai? Baseine pripildyti vandenį reikia lygiai su skimerio centru, kad valymo sistema veiktų efektyviausiai. Vandens lygiui esant per žemai galite sudeginti vandens siurblį, o jei lygis per aukštas, skimerinė sistema negalės pašalinti paviršiuje susikaupusių nešvarumų.
Patikrinkite chloro dozatorių
Chloro dozavimas baseine galimas dviem pagrindiniais būdais: naudojant chloro dozavimo talpą, kuri yra jungiama tiesiogiai į baseino valymo sistemą, arba įsigyjant plūduriuojantį chloro dozatorių, kas yra paprasčiausia kiaurymes turinti talpa, leidžianti palengva tirpti koncentruotoms chloro tabletėms. Nesvarbu, kurį būdą naudojate, svarbiausia reguliariai patikrinti ir papildyti dozatorius, kad baseine būtų palaikoma tinkama chloro koncentracija.
Patikrinkite ozonatorių
Jeigu jūsų sistemoje yra įmontuotas ozonatorius, įsitikinkite, kad įrenginio maitinimo lemputė šviečia ir įrenginys iš tikrųjų veikia. Ozonas bei ultravioletiniai spinduliai, arba abu kartu, gali sumažinti baseine naudojamo chloro sąnaudas, kadangi šis įrenginys padeda kovoti su baseine plintančiomis bakterijomis. Yra daugybė ozonatorių tipų, kurių montavimas ir naudojimas skiriasi. Įsitikinkite, jog jūsų baseine esantį ozonatorių naudojate tinkamai, pagal pateiktas įrenginio instrukcijas.
Patikrinkite chloro generatorių
Jeigu turite druskos sistemą, druskų baseiną, arba kitų vadinamą bechlorį baseiną, vadinasi jūsų baseino sistemoje yra chloro generatorius. Chloro generatorius atlieką tik vieną vienintelę funkciją – gamina chlorą baseine, todėl jums nebereikia nuolatos pirkti chloro tablečių, kad palaikyti tinkama chloro koncentraciją. Vietoj to, pakanka įrenginį papildyti druska, pro kurią pratekėjus elektros srovei, susidaro cheminė reakcija ir yra išgaunamas natūraliai pagamintas chloras. Visgi šis patogumas turi savų pliusų ir minusų. Celė esanti įrenginio viduje turi būti nuolatos valoma nuo nešvarumų, o baseino cheminė sudėtis turi būti dar kruopščiau prižiūrėta tinkamam generatoriaus veikimui. Pasistenkite į įrenginį nedėti per daug druskos – jeigu plaukiojant baseine jaučiate sūrų skonį, vadinasi baseino druskų koncentracija yra per didelė.
Šis įrenginys yra puikus palengvinimas baseino priežiūroje, tačiau tik tuo atvejų, kai yra naudojamas ir prižiūrimas tinkamai.
Išvalykite baseino filtrus
Bent kartą per mėnesį ar dažniau, priklausomai nuo to kiek nešvarumų susikaupia jūsų baseine, derėtų išplauti ir pašalinti filtruose susidariusias nuosėdas bei kitas atliekas. Taip užtikrinsite sklandžią vandens cirkuliaciją baseino sistemoje, bei pasirūpinsite, kad filtrai tinkamai atliktų savo darbą.