Elektros instaliacija, kaip ir bet koks statybų ar įrengimo darbas, reikalauja išmanyti tam tikrus procesus. Norint kokybiškai ir sėkmingai atlikti šį darbą pravartu žinoti kokie rekomenduojami instaliacijos aukščiai ir atstumai bei kokia eilės tvarka atliekami darbai.
Elektros instaliacija gali būti dviejų tipų: vizualiai matoma ir paslėpta. Abejais atvejais atliekamas tas pats darbas, tačiau vienu metodu gaunamas gražus estetinis vaizdas, o kitu sukuriamas tik funkcionalumas.
Paslėptai instaliacijai rekomenduojama atsižvelgti į keletą rekomendacijų ir reikalavimų. Paslėpta instaliacija pradedama dar prieš grindų betonavimo darbus, todėl norint apsaugoti kabelius būtini specialūs vamzdeliai, kurie apsaugo juos nuo įtrūkimų ar kitų pažeidimų. Montuojant rozetes rekomenduojama laikytis tam tikrų saugos standartų ir jas montuoti bent 30 cm, o jungiklius – 90 cm nuo grindų. Esant poreikiui sujungti kabelius rekomenduojama lengvai prieinamose vietose, o ne sienose. Jei tokios galimybės nėra, laidai turi būti sujungti litavimo pagalba. Vedžiojant laidus būtina prisiminti, kad jie turi driektis stačiais kampais, t.y. vertikaliai arba horizontaliai. Prieš įrenginėjant instaliaciją būtina žinoti kokie įrenginiai bus jungiami ir atsižvelgiant į tai parinkti tinkamą laido skersmenį.
Elektros instaliacija susideda iš šių komponentų: kabeliai, saugikliai, įžeminimas bei rozetės ar jungikliai. Šie visi komponentai svarbūs norint užtikrinti funkcionalų ir saugų elektros prietaisų veikimą. Tam užtikrinti būtina laikyti žiedinio principo, kurio metu elektra nuo maitinimo šaltinio keliauja iki elektros prietaiso, kitu laidu elektra keliauja tolyn. Tai būtina, nes daugumos manymu jei prietaisas išjungtas, tai reiškia, kad elektra neteka, tačiau ji teka nuolatos. Todėl, jei elektra neturi tinkamo kelio, susidaro įtampa tam tikroje vietoje, kas gali ne tik sugadinti elektros prietaisus, tačiau ir kelia pavojų žmonių saugumui. Susidariusi įtampa gali žmogus gali gauti gyvybei pavojingą ar net mirtiną elektros iškrovą.
Elektros įžeminimas svarbus procesas, nes žemė ant kurios vaikštome yra puikus elektros laidininkas, todėl elektra srovė visais būdais bando patekti ten. Užfiksuoti keli atvejai, kada dėl susidariusios elektros iškrovos žmogus gali tapti tarpininku tarp elektros šaltinio ir žemės. Tai itin pavojinga sveikatai, todėl norint nuo to apsisaugoti būtina speciali instaliacija, kuri esant poreikiui galėtų nukreipti elektros srovę į žemę. Kai kurie elektros įrenginiai turi izoliuotą korpusą, todėl jiems atskiras įžeminimas nebūtinas, tačiau įrenginiams, kurie to neturi – rekomenduojama, todėl prieš atliekant izoliaciją pravartu susiplanuoti kokie įrenginiai bus jungiami ir pagal tai nuspręsti ar įžeminimas reikalingas ar ne.
Atliekant kokybišką elektros išvedžiojimą ir instaliaciją užtikrinamas ne tik prietaisų ar žmonių saugumas, bet padeda sumažinti ir elektros kainą. Elektros kainos 2020 metais dėl tinkamo jos panaudojimo ir mažo švaistymo sumažėjo, o nelaimingų atsitikimų dėl blogos instaliacijos liko ženkliai mažiau.