Kuo lesinti paukštelius žiemą?

Kuo lesinti paukštelius žiemą?

Žiemos paukščių lesinimas yra ne tik malonus, bet ir naudingas – galime padėti savo sparnuotiesiems draugams ir stebėti gamtą iš arti. Migruojantiems paukščiams išskridus į šiltesnius kraštus, dažnai klaidingai manoma, kad žiemos mėnesiais yra mažiau paukščių, kuriais galima gėrėtis. Priešingai, žiema yra vienas naudingiausių sezonų lesinti laukinius paukščius! Kadangi tokių išteklių kaip vabzdžiai, riešutai ir vaisiai ima trūkti, net ir tie paukščiai, kurie paprastai nesilankytų paukščių lesyklose, gali atskristi į jūsų kiemą, jei pasiūlysite jiems maisto, prieglobsčio ir vandens. Perskaitykite mūsų svarbiausius patarimus, kaip žiemą lesinti paukščius, ir pasiruoškite sėkmingam ir maloniam paukščių lesinimo sezonui!

Kadangi įprastų maisto šaltinių paukščiams trūksta, žiemos lesinimas padeda paukščiams. Norėdami pritraukti norimų paukščių, kruopščiai rinkitės sėklas. Daugelis sėklų, kuriomis lesiname vasarą ir rudenį, vis dar yra puikus maistas žiemos lesalams. Aliejinio tipo saulėgrąžų sėklos vis dar yra svarbiausios sėklos, kurias galime naudoti savo lesykloje. Šias sėklas renkasi zylės, vištvanagiai, giesmininkai ir kikiliai. Soros svarbios ant žemės maitinamiems paukščiams. Šiems ant žemės maitinamiems paukščiams priklauso balandžiai, žvirbliai ir pilkiesiems junkams. Šie paukščiai taip pat maitinasi iš platforminių lesyklų. Dryžuotos saulėgrąžos ir žemės riešutai su lukštais yra mėgstamiausios kėkštų ir kikilių sėklos.

Saulėgrąžų, dygminų ir sorų sėklų mišinių naudojimas yra puikus būdas pritraukti daug įvairių paukščių, turint nedaug lesyklėlių. Venkite mišinių, kurių sudėtyje yra „užpildų”, pavyzdžiui, miltų, kviečių ir avižų, nes paukščiai šias sėklas paprastai numeta ant žemės. Daugelio sėklų sudėtyje esantis didelis aliejaus kiekis (sorose jo mažiau nei kitose) padeda paukščiams gauti papildomos energijos, reikalingos šilumai palaikyti. Sėklos gali būti svarbus žiemos maisto šaltinis vabzdžiais mintantiems paukščiams, pavyzdžiui, lakštingaloms, kikiliams ir lakštingaloms. Būkite kantrūs šerdami lesalu ir eksperimentuokite.

Žiemą paukščiams labai svarbus vanduo. Kai natūralūs vandens šaltiniai užšąla, paukščiai griebiasi maitintis sniegu. Tai mažina jų kūno temperatūrą ir iš tikrųjų gali sukelti dehidrataciją. Suvalgytam sniegui paversti vandeniu išeikvojama daug energijos. Aprūpinimas vandeniu gali pritraukti paukščius, kurie įprastai nelanko lesyklų.

Naudokite pakabinamą sistemą arba kilnojamą stulpą, kuris žiemą leidžia perkelti lesyklėles arčiau namų, kad galėtumėte lengvai pripildyti lesyklėles, kad kiekvieną kartą nereiktų žingsniuoti per sniegą. Pavasarį vėl perkelkite lesyklas toliau nuo namų, kad į kiemą priviliotumėte baikščius paukščius. Stenkitės pastatyti lesyklas prie tankių krūmų, kad paukščiai galėtų saugiai pasislėpti ir apsisaugoti nuo didesnių paukščių. Norėdami atbaidyti kates nuo paukščių medžiojimo prie lesyklų, pabandykite po lesyklomis arba aplink medį ant žemės pritvirtinti vištidės vielą. Natūralesnei atbaidymo priemonei naudokite pušų kankorėžius. Katės nemėgsta vaikščioti ant aštrių ar duriančių paviršių.

Pakabinkite daugiau nei vieną paukščių lesyklą. Suprantama, kad kuo daugiau lesyklų turėsite, tuo daugiau paukščių lesinsite. Be to, turėdami kelias lesyklas skirtingose namų ar sodo vietose, išvengsite paukščių perpildymo ir kovos dėl vienos lesyklos. Pasinaudokite kelių lesyklų privalumais ir padėkite įvairaus maisto, kad pritrauktumėte daugiau ir įvairesnių lankytojų.

Laikykite švarias paukščių lesyklas, kad paukščiai galėtų išvengti ligų. Apipelijusios sėklos ir maistas, paliktas sugesti lesyklėlėje, gali sukelti ir platinti paukščių ligas. Kad to išvengtumėte, svarbu reguliariai valyti lesyklas. Rekomenduojame kartą per mėnesį (o drėgnais žiemos mėnesiais ir dažniau) kruopščiai išvalyti lesyklėles, naudojant tirpalą, sudarytą iš vienos dalies baliklio ir devynių dalių vandens. Prieš pildami sėklų, būtinai kruopščiai išplaukite ir išdžiovinkite.

Nepamirškite vakarais ir rytais pripildyti lesyklų, kad paukščiai būtų palesinti ilgomis žiemos naktimis ir kad turėtų ką valgyti, kai bus pasiruošę pradėti dieną. Žiemą lesinti paukščius ne tik malonu, bet ir naudinga. Mus apdovanoja paukščių vaizdai ir garsai bei jausmas, kad galime padėti savo sparnuotiesiems draugams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *