Kuo skiriasi arterinis ir veninis kraujas?

Kuo skiriasi arterinis ir veninis kraujas?

Mūsų organizme kraujas atlieka svarbią funkciją, tiekdamas deguonį ir maistines medžiagas į audinius bei išskirdamas atliekas. Kraujas skirstomas į dvi pagrindines kategorijas – arterinį ir veninį kraują. Šiame straipsnyje aptarsime, kas yra arterinis kraujas ir kas yra veninis kraujas, taip pat pabrėšime pagrindinius skirtumus tarp šių dviejų kraujo tipų.

Kas yra arterinis kraujas?

Arterinis kraujas yra kraujas, kuris teka iš širdies į kūno audinius per arterijas. Tai yra kraujas, kuris jau buvo aprūpintas deguonimi plaučiuose ir grįžta į sistemą, teikdamas deguonį ir maistines medžiagas į audinius. Arterinio kraujo srautas yra gana stiprus, kad galėtų veiksmingai tiekti deguonį ir maistines medžiagas į audinius ir organus. Arterijos, per kurias teka arterinis kraujas, turi storesnes ir elastingesnes sienas, kad palaikytų didesnį slėgį.

Kas yra veninis kraujas?

Veninis kraujas yra kraujas, kuris grįžta į širdį iš kūno audinių per venas. Tai kraujas, kuris jau pernešė deguonį ir maistines medžiagas į audinius ir dabar sugrįžta į širdį, nešdamas atliekas ir anglies dvideginį. Veninio kraujo srautas yra šiek tiek lėtesnis ir mažiau stiprus, palyginti su arteriniu krauju. Venos, per kurias teka veninis kraujas, turi plonesnes sienas ir yra sugeba išsiplėsti, kad atlaikytų didesnį kraujo tūrį.

Pagrindinis skirtumas arterinio ir veninio kraujo

Pagrindinis skirtumas tarp arterinio ir veninio kraujo yra susijęs su jų funkcija ir srautu organizme. Arterinis kraujas teką iš širdies į audinius, teikdamas deguonį ir maistines medžiagas, o veninis kraujas grįžta iš audinių į širdį, nešdamas atliekas ir anglies dvideginį. Arterinis kraujas yra praturtintas deguonimi, intensyviai juda per arterijas ir turi didesnį slėgį. Veninis kraujas yra mažiau deguonimi praturtintas, srautas yra lėtesnis ir turi mažesnį slėgį.

Taip pat svarbu paminėti, kad arterinis kraujas yra ryškiai raudonos spalvos, nes jame yra daugiau deguonies, o veninis kraujas yra tamsiai raudonos spalvos, nes jame yra mažiau deguonies.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *