Kuo skiriasi lauko ir vidaus kanalizacijos vamzdžiai?

Kuo skiriasi lauko ir vidaus kanalizacijos vamzdžiai

PVC vamzdžiai, arba techniškai vadinami polivinilchlorido vamzdžiai dėl saujos naudingų savybių turi daugybę naudojimo paskirčių. Jie naudojami santechnikos vamzdynuose, kanalizacijos sistemose, ir netgi kai kuriuose vidutinės ar lengvos masės konstrukcijos balduose. Internete galima rasti įdomiausių savadarbių projektų, kuriuos galima pagaminti būtent iš šios medžiagos. Tačiau daugeliui PVC vamzdžiai asocijuojasi su santechnikos ir kanalizacijos vamzdynų darbais, kadangi seni metaliniai kanalizacijų vamzdžiai yra nuolatos keičiami ilgaamžiškumą ir atsparumą irimui turinčiais plastikiniais vamzdžiais. Jeigu ir jūs planuojate ateityje tokio tipo darbus derėtų žinoti kuo skiriasi lauko nuo vidaus kanalizacijos vamzdžių.

PVC (Polivinilchlorido) plastikas

Polivinilchloridas yra standus konstrukcinis plastikas, kurio pavadinimas kyla pagal raides PVC, žyminčias cheminę sandarą. Šios rūšies plastiko gaminių galima rasti beveik bet kurios paskirties pastatuose, pradedant nuo privačių namų, daugiabučių garažų, iki pramoninių pastatų, bei gamyklų.

Įprastai polivinilchloridas turi šias savybes:

  • Atsparumą dujoms bei koncentruotoms rūgštims, turinčioms azoto, sieros ar druskos
  • Atsparumą vidutiniam slėgiui
  • Atsparumą šarminėms terpėms, korozijai, pelėsiams, druskų tirpalams
  • Atsparumą drėgmės įgėrimui
  • Lengva apdirbti pjaustant, klijuojant, lenkiant, kaitinant
  • Veikia kaip elektro-izoliacinė medžiaga

Tai yra standartinės polivinichlorido savybės, tačiau gaminiai iš PVC medžiagos gali būti gaminami iš skirtingų cheminių konsistencijų, taip sustiprinant vienas ar kitas produkto savybes priklausomai nuo naudojimo paskirties. PVC vamzdžių gamyboje, pagal cheminę sandarą ir konsistenciją, vamzdžiai yra žymimi skirtingomis spalvomis, kurios padeda pirkėjui lengviau orientuotis, kokią paskirtį atitinka produktas. Yra keletas spalvų variantų pateikiamų prekyboje.

Oranžiniai vamzdžiai (lauko kanalizacija)

Oranžine spalvą turintys vamzdžiai įprastai yra naudojami tiesiant kanalizacijos infrastruktūra šalia pastatų, tokių kaip namai, daugiabučiai, pramoniniai pastatai, kadangi jų atsparumo rodikliai yra didesni lyginant su kitais.

Pagrindinės šio tipo vamzdžių savybės yra didelis atsparumas žemai temperatūrai ir geras atsparumas gniuždymui. Savybė atlaikyti žemas temperatūras yra labai svarbi, kadangi esant neigiamai temperatūrai, kas dažniausiai nutinka žiemą, naudojant netinkamus vamzdžius, dėl vidinių įtempių vamzdžio sienelėje gali atsirasti deformacijos ir įtrūkimai. Todėl atliekant lauko kanalizacijos įrengimo darbus dažniausiai yra reikalaujama naudoti šio tipo vamzdžius. Atsparumą gniuždymui gerina ir tai, jog vamzdžio sienelių storis yra didesnis lyginant su vidaus kanalizacijos vamzdžiais. Visgi, nors šio tipo vamzdžiai turi geras atsparumo charakteristikas, jie nėra atsparūs saulės skleidžiamiems ultravioletiniams spinduliams, kurie ardo vamzdžių sieneles, todėl juos galima naudoti tik įkasant po žeme, arba vietose kur nepatenka UV spinduliai.

Dėl atsparumo rūgštims, korozijai, šarminėms medžiagoms, bei kitiems faktoriams vamzdžiai gali tarnauti labai ilgą laiką, jei neatsiranda išorinių pažeidimų, kuriuos gali sukelti ankščiau išvardintos priežastys.

Pilki vamzdžiai (vidaus kanalizacija)

Pilkos spalvos PVC vamzdžiai yra patys universaliausi ir tinka beveik visuose kanalizacijos montavimo darbuose. Įprastai šio tipo vamzdžiai naudojami pravedant vamzdynus namų sienose, po grindimis tualeto, vonios, virtuvės kambariuose. Naudoti šiuos vamzdžius galima net ir lauke, kadangi jų sienelės yra apsaugotos nuo UV spinduliuotės sukeliamų pažeidimų, tačiau neturi tokio aukšto atsparumo žemai temperatūrai, todėl esant didelei drėgmei ir minusinei temperatūrai gali suskeldėti. Šio tipo vamzdžiai turi taip pat geras atsparumo savybes rūgštinėms, šarminėms terpėms, yra atsparūs pelėsiams.

Kadangi pilkos spalvos PVC vamzdžiai yra mažiau atsparūs žemai temperatūrai, nerekomenduojama naudoti vietose, kur temperatūra gali siekti žemesnę nei -15 ar daugiau laipsnių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *