Kuo skiriasi veidrodinis fotoaparatas nuo skaitmeninio?

kuo skiriasi veidrodinis fotoaparatas nuo skaitmeninio

Nesvarbu, kokio lygio fotografas bebūtų – pradedantysis, pažengęs, ar profesionalas, daugelio galvoje sukasi vienas klausimas: kas geriau, veidrodinis ar skaitmeninis fotoaparatas? Abu turi savų stiprybių ir silpnybių, ir kiekvienas iš jų daro kokybiškas nuotraukas skirtingose fotografijos srityse, tad patartina pasidomėti ir apsvarstyti, kokius privalumus ir trūkumus neša šių tipų fotoaparatai, prieš įsigyjant vieną iš jų.

Skaitmeniniai fotoaparatai pastaruoju metu darosi vis populiaresnis pasirinkimas. Tokių gamintojų kaip Nikon, Panasonic, Canon ir kitų inovacijos vis labiau traukia ne tik mėgėjų bet ir profesionalų fotografų dėmesį. Visgi veidrodiniai fotoaparatai yra tvirtas, laiko patikrintas pasirinkimas daugeliui fotografų dėl savo universalumo ir patikimumo, tad ar skaitmeniniai fotoaparatai gali pasivyti veidrodinius kokybės atžvilgiu? Kokie esminiai skirtumai taip veidrodinių ir skaitmeninių fotoaparatų?

Dydis ir svoris

Veidrodiniai fotoaparatai dažniausiai būna „stambūs“ ir sunkesni, nors naudojant didelį artinimo lęšį tai gali praversti, kadangi rankose yra tolygiau paskirstomas svoris.

Skaitmeniniai fotoaparatai įprastai yra mažesni ir lengvesni, todėl yra labiau kompaktiški, patogesni nešiotis keliaujant, tačiau dėl mažesnio korpuso dydžio dažnai yra mažiau mygtukų, greitam funkcijų perjungimui.

Lęšiai

Veidrodiniams fotoaparatams yra itin platus lęšių pasirinkimas įvairiausioms fotografavimo sąlygoms.

Skaitmeniniai fotoaparatai, nors ir pastaruoju metu, dėl augančio populiarumo, turi vis daugiau fotografavimo lęšių pasirinkimo, tačiau pasirinkimo gausa atsilieka nuo veidrodinių fotoaparatų.

Vaizdo ieškikliai

Veidrodiniai fotoaparatai įprastai turi mažą ekranėlį, žinomą kaip vaizdo ieškiklis (Viewfinder). Šis ekranas rodo realų (nesuskaitmenintą) fotografuojamos scenos atvaizdą, kuris daugeliui fotografų yra patrauklesnis dėl aiškumo, spalvų tikslumo, bei neatsiliekančio vaizdo atkūrimo.

Skaitmeniniai fotoaparatai įprastai turi tik vieną, skaitmeninį ekraną, kuriame matomas skaitmeniniu būdų atkurtas vaizdas. Tik profesionalūs modeliai turi vaizdo ieškiklį.

Serijinis fotografavimas

Net geriausi veidrodiniai fotoaparatai nepasiveja skaitmeninių fotoaparatų lyginant serijinio fotografavimo greitį.

Skaitmeninių fotoaparatų dizainas ir veikimo principas leidžia net ir pigesniems modeliams lengviau išgauti didelio greičio serijinį fotografavimą.

Filmavimas

Nuo senų laikų veidrodiniai fotoaparatai pamėgti profesionalų, pastaruoju metu po truputį pasiduoda skaitmeniniams fotoaparatams filmavimo kokybe.

Skaitmeniniuose fotoaparatuose, išskyrus pigiausius modelius, itin aukšta 4K raiška yra standartinė filmavimo kokybė.

Nuotraukų kokybė

Veidrodiniai fotoaparatai įprastai naudoja pilno dydžio šviesos jutiklius, į kuriuos fotografuojant patenka daugiau šviesos, arba kitaip tariant, gaunama daugiau vaizdinės informacijos fotografuojant sceną, ir todėl išgaunama geresnė nuotraukų kokybė.

Skaitmeniniai fotoaparatai, dažniausiai yra mažesni, ir tuo pačiu turi mažesnius šviesos jutiklius, todėl gaunama mažiau vaizdinės informacijos fotografuojant, todėl nuotraukų kokybė (priklausomai nuo fotoaparato modelio) gali būti šiek tiek prastesnė.

Baterija

Veidrodiniai fotoaparatai vienu įkrovimu įprastai gali padaryti tarp 600-800 nuotraukų, o profesionalūs modeliai gali padaryti net daugiau kaip 2000 nuotraukų.

Skaitmeniniai fotoaparatai turi mažesnes baterijas, kurios įprasta leidžia padaryti apie 300-400 nuotraukų vienu įkrovimu. Brangesni modeliai gali siekti iki 600-700 nuotraukų.

Kaina

Pigiausiuose skaitmeniniuose fotoaparatuose gali nebūti integruotų ypatybių, kaip liečiamas ekranas arba aukštos 4K raiškos filmavimas.

Žemos kainos skaitmeniniai fotoaparatai dažniausiai turi liečiamą ekraną bei 4K raiškos filmavimo funkciją, tačiau neturi vaizdo ieškiklio.

Išvados

Techniniai skirtumai tarp veidrodinių ir skaitmeninių fotoaparatų nėra vieninteliai dalykai į kuriuos derėtų atsižvelgti, o kai kurie iš jų gali jums būti net nereikšmingi.

Vienintelis būdas, kaip išsirinkti, kuris iš fotoaparatų tipų jums yra tinkamiausias yra gyvai išbandyti abu ir pažiūrėti, kuris jums labiausiai tinka. Gal būt jums labiau patiks masyvesnis korpusas ir optinis ieškiklis, kurį turi veidrodinis fotoaparatas, arba gal jus labiau domina mažesnių gabaritų, kompaktiškas skaitmeninis fotoaparatas. Galiausiai pasirinkimą apsprendžia tai, ką ketinate fotografuoti ir kokios kokybės nuotraukas gali padaryti fotoaparatas. Taip pat patartina atsižvelgti į fotoaparatui siūlomų lęšių bei priedų pasirinkimą.

Veidrodiniai fotoaparatai: Tvirtai pagaminti, prieinamos kainos, profesionalų pamėgti fotoaparatai, suteikiantys aukščiausią nuotraukų kokybę.

Skaitmeniniai fotoaparatai: Mažesni, techniškai pažangesni ir nuotraukų kokybe besivejantys veidrodinius fotoaparatus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *