Kuo skiriasi zuikis nuo kiškio?

Kuo skiriasi zuikis nuo kiškio?

Ar kada nors per televiziją žiūrėjote laidą apie gamtą ir nežinojote kai kurių gyvūnų pavadinimų? Yra milijonai skirtingų gyvūnų ir daugelis jų turi savo unikalius vardus. Net kai kurie animaciniuose filmukuose ar dokumentiniuose filmuose matyti gyvūnai gali būti painūs, pavyzdžiui, driežas ir salamandra. Daugelis žmonių nežino, kad tai iš tikrųjų yra du skirtingi gyvūnai. Arba paimkime dar labiau žinomus gyvūnus: kiškį ir triušį, kitaip dar įprastai žinomą kaip zuikį.

Kuo skiriasi triušis (zuikis) nuo kiškio?

Kartais žmonės kiškį ir triušį vartoja pakaitomis ir dažniausiai tai nėra didelis skirtumas. Abu gyvūnai priklauso Kiškinių (lot. Leporidae) šeimai, taigi jie jau yra giminaičiai. Be to, jie turi daug bendrų bruožų.

Tačiau moksliniame ir techniniame kontekste svarbu žinoti skirtumą, nes vis dėlto tai yra skirtingos gyvūnų grupės. Šiame straipsnyje palyginsime kiškį ir triušį. Pažvelkime į šiuos du gyvūnus ir tiksliai pažiūrėkime, kuo jie skiriasi.

Kada vartoti žodį „kiškis“?

Kas yra kiškis? Kiškis – tai stambus graužikas, dažniausiai sutinkamas pievose arba miškuose. Kiškių rūšių galima rasti visame pasaulyje, jie kilę iš Afrikos, Eurazijos, Šiaurės Amerikos ir Japonijos salyno.

Kaip jau minėta, kiškis ir triušis priklauso tai pačiai šeimai. Jie abu priklauso Kiškinių (Leporidae) šeimai, tačiau šioje šeimoje jie yra skirtingos rūšys. Įsivaizduokite ožką ir avį. Tai abu skirtingi gyvūnai, bet jie priklauso tai pačiai šeimai. Taip yra kiškių ir triušių atveju.

Kiškio bruožai

Pagal išvaizdą kiškiai yra didesni už triušius, turi didesnes ausis ir didesnes užpakalines kojas. Priklausomai nuo sezono kiškių kailis gali keisti spalvą. Kai kurių rūšių kiškių kailis žiemą būna baltas, o pavasarį ir vasarą – rausvai rudas.

Įprastas kiškių nėštumas trunka 42 dienas, t. y. šiek tiek ilgiau nei triušių (30-31 diena), tačiau didžiausias skirtumas tarp jų yra tai, kaip jie gimsta.

Naujagimiai kiškiai gimsta visiškai išsivystę. Jie būna apaugę kailiu ir atviromis akimis.

Tuo tarpu triušiai gimsta neišsivystę. Jie neturi kailio, jų akys užmerktos ir jie nemoka reguliuoti temperatūros.

Šie du gyvūnai taip pat turi skirtingus lizdus. Kiškis visą gyvenimą praleidžia virš žemės, o triušis po žeme įsirengia urvus, kuriuose ir gimdo savo vaikus.

Kada vartoti žodį „triušis“?

Kas yra triušis? Triušis, arba zuikis – yra dar viena graužikų rūšis, paprastai mažesnis ir socialesnis už kiškį.

Daugiau nei pusė pasaulio triušių populiacijos gyvena Šiaurės Amerikoje, tačiau jie taip pat gyvena pietvakarių Europoje, Pietryčių Azijoje, kai kuriose Japonijos salose, kai kuriose Afrikos ir Pietų Amerikos dalyse.

Triušio savybės

Priešingai nei kiškis, kuris gyvena pavieniui arba poromis, triušis gyvena grupėmis, todėl yra daug socialesnis padaras. Tikriausiai todėl žmonės ėmėsi prijaukinti triušius, o ne kiškius.

Palyginti su kiškiais, triušiai paprastai yra mažesni. Jie turi panašius įpročius, panašiai maitinasi, taip pat greitai dauginasi. Kaip minėta, triušiai, norėdami išnešioti jauniklius, kasa požeminius urvus, o jų palikuonys daug ilgiau išlieka nesubrendę.

Be to, triušių kailis išlieka tos pačios spalvos ištisus metus, priešingai nei kiškių.

Apibendrinimas – triušiai ir kiškiai

Kiškis ar triušis? Kiškis ir triušis (arba zuikis) yra dvi skirtingos mažų miško graužikų rūšys. Iš pažiūros jie atrodo panašūs, tačiau tai skirtingos rūšys.

Labiausiai išskiriantys bruožai yra tai, kad kiškiai yra didesni, turi didesnes ausis ir ilgesnes kojas.

Naujagimiai kiškiai gimta jau visiškai išsivystę, o tuo tarpu triušių jaunikliai gimsta neišsivystę. Jie neturi kailio, jų akys užmerktos ir jautriai reaguoją į šaltį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *