Penki patarimai, kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį žaidimams

Dabar pakalbėkime apie „geiminimą“ – aktyvų kompiuterinių žaidimų žaidimą. Žaidėjams svarbiausia yra technika, kurią jis arba ji turi. Vadinamasis „hardware“ arba kompiuterio techninė dalis užtikrina malonų kadrų dažnį ekrane, sklandų veiksmą bei pranašumą prieš kitus žaidėjus. Nesvarbu ar norite įsitraukti į pirmo asmens šaudyklių žaidimą, ar siekiate išbandyti naujausius lenktynių simuliatorius, jums reikės galingos įrangos. Štai jums penki patarimai, kurie padės įsigyti „geiminimui“ tinkamą nešiojamą kompiuterį.

Kiekvienas nešiojamų kompiuterių gamintojas turi savo diviziją (dukterinį prekės ženklą) žaidimams skirtiems nešiojamiems kompiuteriams. Susipažinkite:

  • Asus – RoG
  • Dell – Alienware
  • Acer – Predator
  • Lenovo – Legion

Reikės aušintuvo

Kadangi kompiuteris nešiojamas, jame įmontuoti per maži aušinimo pajėgumai maksimaliai apkrovai atlaikyti. Žaidžiant ilgą laiką arba kraunant labai aukštos grafikos vaizdus (didelė apkrova įrangai) kompiuteris neišvengiamai kais. Jeigu kurį laiką tai įtakos įrangai neturi, mat ji specialiai paruošta atlaikyti aukštas temperatūras, tai po metų ar dviejų, jeigu tuo yra nesirūpinama, nešiojamas kompiuteris gali imti prarasti galios potencialą.

Tam, kad nenudegtų kojos, kada žaidžiate sėdėdami ir nebūtų pažeistas kompiuteris, reikalingas aušintuvas. Tai yra nedidelis įtaisas, ant kurio padedate kompiuterį ir jame besisukantys ventiliatoriai leidžia palaikyti optimalią įrangos temperatūrą. Jų kainos, nuo ~10 iki ~70 eurų. Žaidimų kompiuteriui negailėkite ~30-40 eurų, kad įsigytumėte gerą ir kokybiškai aušinantį prietaisą.

Ar neišleidžiate per daug?

Žaidimų kompiuteriui neišleiskite kiekvieno cento. Jeigu jis yra 2proc. galingesnis už gerą pasirinkimą, tačiau kainuoja 20proc. daugiau, išleisti didesnės sumos neverta. Nepamirškite, kad pinigų reikės žaidimams. Geros kainos ir platus pasirinkimas – Varle.lt nešiojami kompiuteriai. Neišleiskite per daug tam, ką galite įsigyti už protingą kainą!

Jeigu siųsitės žaidimus nelegaliai – pažeisite įstatymus. Nors Lietuvoje už tai retai baudžia policija, baus jūsų kompiuteris. Piratiniuose failuose gali būti virusų, jie dažnai yra nestabilūs, žaidimai „lūš“, bus daaaaaug nervų ir liūdesio. Pvz. naujas Battlefield arba NBA 2K žaidimas kainuoja ~40-50 eurų, tad pagalvokite, kad išlaidos susidarys nemažos. Be abejo, jei žaidžiate internetinius, nemokamus žaidimus, tokius kaip League of Legends, Fortnite ar kt. – šio dalyko svarstyti nereikia.

Procesorius

Kas liečia procesorių, jis yra be galo svarbi galingo kompiuterio dalis. Didžiąją dalį procesorių rinkos užima bendrovė Intel. Žiūrėdami į techninę specifikaciją turite rasti Intel Core i7 arba bent i5 procesoriaus tipą.

Vaizdo plokštė + RAM atmintis + ekrano dydis

Vaizdo plokštė yra vienas iš pagrindinių galingo žaidimų kompiuterio identifikavimo būdų. Galbūt net pats pagrindinis. Grafikos apdorojimo lustas arba GPU, dažniausiai būna AMD arba NVIDIA kompanijų gamybos. Pastaroji gamina šiek tiek platesnę pasiūlą, todėl tikėtina, kad ją sutiksite dažniau. Tiesa, jeigu pamatote žaidimų kompiuterio aprašyme tik Intel HD Graphics vaizdo parinktį – jame nebus geros, žaidimams pritaikytos vaizdo plokštės. Rekomenduojama GeForce RTX 2060+. Geriausia žaidimams – GDDR6 tipo diskrečiosios grafikos atminties tipas.

RAM atmintis daro didelę įtaką žaidimų kompiuterio pajėgumams. Jeigu kompiuteris turi mažiau nei 16GB RAM atminties (labai populiarus parametras), jis bus aukšto pajėgumo, tačiau teks daryti kompromisus. Norėdami visuose žaidimuose mėgautis High arba Ultra nustatymais bei bent 60 kadrų dažniu, ieškokite 24-32 GB ar net daugiau RAM atminties.

Ekrane yra rezoliucija arba vaizdo raiška. Kuo didesnis ekranas, tuo maloniau žaisti, o ir mažesnio ekrano kompiuteriui nėra prasmės įrengti galingą vaizdo plokštę, ji tiesiog nerealizuos savo potencialo. 15,6 arba 17 colių ekranas bus idealus sprendimas.

SSD

Nešiojamajame kompiuteryje gali būti dviejų tipų laikmenos: HDD ir SSD. Į HDD geriau talpinti nuotraukas, filmus ir programas, kurie nereikalauja didelės apkrovos. SSD viską užkrauna daug greičiau, todėl į jį geriau instaliuoti žaidimus. Problema ta, kad SSD talpos yra dažnai daug mažesnės, o HDD – didelės. Reikia rasti balansą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *