Grafinis maketavimas – tai meno rūšis, kuriai įvaldyti reikia kūrybiškumo ir įgūdžių, tačiau naudodamasis tinkamais įrankiais kiekvienas gali atskleisti kūrybinę pusę. Grafiniams maketams kurti galima rinktis iš daugybės programų, kurių kiekviena pasižymi unikaliu funkcijų ir galimybių rinkiniu. Norėdami padėti jums orientuotis šiame įdomiame ir nuolat besikeičiančiame kraštovaizdyje, nusprendėme išbandyti tris populiariausias grafinio dizaino programas: „Adobe Illustrator”, „CorelDRAW” ir „GIMP“. Šiame straipsnyje išsamiai apžvelgsime, ką kiekviena iš šių programų gali pasiūlyti, pradedant jų privalumais ir trūkumais ir baigiant nuostabiais dizainais, kuriuos galite sukurti naudodami šias programas.
Adobe Illustrator
„Adobe Illustrator“ yra vektorinė grafinio dizaino programinė įranga, kurią sukūrė ir išleido „Adobe Systems”. Ji plačiai laikoma viena geriausių grafinio dizaino programų rinkoje ir yra naudojama įvairių pramonės šakų specialistų, įskaitant mados, reklamos, prekės ženklų kūrimo ir spaudos pramonę.
„Adobe Illustrator“ siūlo platų įrankių rinkinį, skirtą aukštos kokybės vektorinei grafikai, iliustracijoms ir tipografijai kurti. Šia programine įranga galima kurti logotipus, piktogramas, iliustracijas, diagramas, infografiką ir daugelį kitų skaitmeninio turinio formų. Naudodamiesi šia programa dizaineriai gali dirbti su geometrinėmis ir organinėmis formomis, koreguoti formas ir kelius, pridėti spalvų ir efektų ir net kurti 3D dizainą.
„Adobe Illustrator” yra daug funkcijų turinti programinė įranga, kurią renkasi daugelis profesionalių grafikos dizainerių. Jos stipriosios pusės – didelė įrankių ir efektų biblioteka, taip pat platus failų suderinamumas, todėl lengva dirbti su kita dizaino programine įranga ir programomis. Ši programinė įranga taip pat garsėja patogia vartotojo sąsaja, todėl ja gali naudotis ir pradedantieji, ir pažengę naudotojai. Vienas iš pagrindinių šios programos privalumų – vektorinio projektavimo galimybės, leidžiančios sukurti keičiamo mastelio ir didelės raiškos grafiką, kuri idealiai tinka spausdinimui ir kitai didelės raiškos produkcijai. Tačiau „Illustrator” yra prenumeruojama programinė įranga, todėl ji gali būti gana brangi, ypač pradedantiesiems naudotojams. Be to, kai kuriems naudotojams ši programinė įranga gali pasirodyti šiek tiek perkrauta, o norint kuo geriau išnaudoti jos pažangias funkcijas, tenka gerokai pasimokyti.
Visgi naudodami šiuos pažangius įrankius, naudotojai gali kurti įvairius dizainus, kurie pranoksta tai, ką galima sukurti naudojant pagrindinius įrankius. Pavyzdžiui, „Adobe Illustrator” rašiklio įrankiu galima kurti sudėtingas iliustracijas, pavyzdžiui, detalius piešinius ar logotipus. Gradiento įrankiu galima kurti abstrakčius dizainus, pavyzdžiui, spalvotus fonus ir raštus. Filtrais ir efektais galima kurti logotipus su trimačiais elementais, pavyzdžiui, šešėliais ir paryškinimais. Be to, „Adobe Illustrator” gali kurti vektorinę grafiką, kurios dydį galima keisti neprarandant kokybės, todėl ji puikiai tinka kurti grafiką žiniatinkliui ir spaudai. Dėl pažangių „Adobe Illustrator” įrankių ši programa yra puikus pasirinkimas grafikos dizaineriams, norintiems kurti sudėtingus, profesionalius dizainus su plačiomis galimybėmis.
„Adobe Illustrator” galima įsigyti kaip „Adobe Creative Cloud” prenumeratos, kurios kaina prasideda nuo 20,99 JAV dolerio per mėnesį už vienos programos prenumeratą ir nuo 52,99 JAV dolerio per mėnesį už visų programų planą, dalį. Taip pat yra nemokama bandomoji versija, skirta tiems, kurie nori išbandyti programinę įrangą prieš pasirašydami prenumeratą. Bandomasis laikotarpis trunka septynias dienas, jį galite užsisakyti „Adobe” svetainėje.
Programą „Adobe Illustrator” galima atsisiųsti iš „Adobe” svetainės, o diegimo procesas nesudėtingas. Užsiprenumeravę „Creative Cloud”, galite atsisiųsti ir įdiegti programinę įrangą į savo kompiuterį. Be to, „Adobe” pateikia daugybę vadovėlių, vaizdo įrašų ir išteklių, kurie padės jums pradėti dirbti su programine įranga.
Jei norite išbandyti arba įsigyti šia programinę įranga skirtą grafiniam dizainui kurti, tai galite padaryti paspaudę šią nuorodą:
https://www.adobe.com/products/illustrator.html
GIMP
„GIMP“ (GNU Image Manipulation Program) – tai nemokama atvirojo kodo grafinio dizaino programinė įranga, kurioje pateikiama įvairių skaitmeninių vaizdų manipuliavimo, kūrimo ir retušavimo įrankių. Ją galima naudoti „Windows”, „Mac” ir „Linux” operacinėse sistemose ir ji laikoma viena geriausių alternatyvų brangiai patentuotai grafinio dizaino programinei įrangai.
Viena iš išskirtinių „GIMP“ savybių – platus vaizdų redagavimo įrankių rinkinys. Jame galima naudoti pagrindinius įrankius, tokius kaip apkarpymas, dydžio keitimas ir spalvų koregavimas, taip pat pažangius įrankius, tokius kaip sluoksniai, kaukės ir teptukai. Naudodami šiuos įrankius galite lengvai kurti, redaguoti ir retušuoti vaizdus. „GIMP“ taip pat palaiko įvairius failų formatus, įskaitant JPEG, PNG, TIFF ir kitus.
Dar vienas „GIMP“ privalumas – patogi vartotojo sąsaja, panaši į „Adobe Photoshop”. Todėl vartotojams, kurie yra susipažinę su „Adobe Photoshop”, lengva pereiti prie „GIMP“. Ši programa taip pat turi didelę naudotojų bendruomenę, kuri kuria ir dalijasi vadovėliais, įskiepiais ir ištekliais, kad padėtų kitiems kuo geriau naudotis šia programa.
Vienas didžiausių „GIMP“ privalumų yra tai, kad ją galima atsisiųsti ir naudoti visiškai nemokamai. Dėl to ji yra puikus pasirinkimas naudotojams, kurių biudžetas yra ribotas, arba tiems, kurie tik pradeda dirbti grafinio dizaino srityje. Tačiau kadangi „GIMP“ yra atvirojo kodo programinė įranga, palyginti su prenumeruojama programine įranga, gali būti šiek tiek sunkiau rasti palaikymo ir išteklių.
„GIMP“, kaip atvirojo kodo programinė įranga, išsiskiria iš „Adobe Illustrator” ir „CorelDRAW” savo prieinamumu ir įperkamumu. „GIMP“ turi didelę naudotojų bendruomenę, kuri prisideda prie jos kūrimo, o tai reiškia, kad nuolat pridedama naujų funkcijų ir patobulinimų. Be to, kadangi tai atvirojo kodo programa, ją galima atsisiųsti ir naudoti visiškai nemokamai, todėl ji yra puikus pasirinkimas tiems, kurie turi ribotą biudžetą.
„GIMP“ taip pat turi keletą unikalių funkcijų, kurios ją išskiria iš kitų grafinio dizaino programų. Viena iš išskirtinių „GIMP“ funkcijų – tai išplėstinės vaizdų tvarkymo galimybės, leidžiančios naudotojams įvairiais būdais tvarkyti ir redaguoti vaizdus. „GIMP“ taip pat turi daugybę filtrų ir efektų, kuriuos galima taikyti vaizdams, pavyzdžiui, suliejimo, ryškinimo ir iškraipymo.
Naudodamiesi šiomis unikaliomis funkcijomis naudotojai gali kurti įvairius dizainus, kurie pranoksta tai, ką galima sukurti naudojant pagrindinius „Adobe Illustrator” ir „CorelDRAW” įrankius. Pavyzdžiui, išplėstines „GIMP“ vaizdų manipuliavimo galimybes galima naudoti nuotraukų kompozicijoms kurti, kai keli vaizdai sujungiami į vieną vaizdą. Filtrais ir efektais galima kurti skaitmeninį meną, pavyzdžiui, abstrakčius vaizdus ir grafiką. Be to, „GIMP“ turi įvairių funkcijų, skirtų iliustracijoms kurti, pavyzdžiui, laisvos rankos piešimo įrankių ir galimybę kurti vektorinę grafiką. Apskritai dėl unikalių GIMP funkcijų jis yra puikus pasirinkimas grafikos dizaineriams, norintiems kurti įvairius dizainus, taip pat ir tuos, kurie labiau orientuoti į vaizdus.
Jei norite pradėti naudotis šia galinga grafinio dizaino kūrimo programa ir jau dabar kurti unikalius maketus, tai galite padaryti visiškai nemokamai, paspaudę šią nuorodą ir atsisiųsdami programą į savo kompiuterį:
CorelDRAW
„CorelDRAW” yra vektorinės grafikos programinė įranga, kurią sukūrė ir paskelbė „Corel Corporation”. Ji naudojama jau daugiau nei 30 metų ir yra plačiai naudojama grafikos dizainerių, menininkų ir net mažų įmonių įvairiems dizaino projektams. CorelDRAW siūlo daugybę vektorinės grafikos kūrimo, redagavimo ir tobulinimo įrankių.
Viena iš išskirtinių „CorelDRAW” savybių yra jos universalumas. Turėdama daugybę vektorinių iliustracijų, maketavimo ir nuotraukų redagavimo įrankių, „CorelDRAW” gali atlikti įvairius dizaino projektus, įskaitant logotipus, brošiūras ir žiniatinklio grafiką. Be to, ji turi patogią sąsają, kurioje lengva naršyti ir rasti reikiamus įrankius.
Dar vienas „CorelDRAW” privalumas – jos suderinamumas su kita populiaria grafinio dizaino programine įranga. Pavyzdžiui, galite importuoti ir eksportuoti failus tarp „CorelDRAW” ir „Adobe Illustrator”, todėl lengva bendradarbiauti su kitais. Be to, „CorelDRAW” turi didelę naudotojų bendruomenę, kuri kuria ir dalijasi vadovėliais, įskiepiais ir ištekliais, kad padėtų kitiems kuo geriau naudotis šia programine įranga.
Vienas iš galimų „CorelDRAW” trūkumų yra jos kaina. Nors yra nemokama bandomoji versija, pilnąją „CorelDRAW” versiją reikia įsigyti. Tai gali būti kliūtis kai kuriems naudotojams, kurie turi ribotą biudžetą arba tik pradeda dirbti grafinio dizaino srityje. Tačiau kaina verta tų, kuriems reikia galingesnės ir universalesnės grafinio dizaino programinės įrangos.
Naudodamiesi pagrindiniais įrankiais naudotojai gali kurti įvairius dizainus, pavyzdžiui, logotipus, brošiūras, plakatus ir interneto grafiką. Pavyzdžiui, naudodami formos įrankius galite kurti paprastas piktogramas ir iliustracijas svetainei. Teksto įrankiai gali būti naudojami plakatui ar brošiūrai papildyti antraštėmis ir užrašais, o spalvų įrankiai gali būti naudojami dizainui papildyti spalvomis. Naudodamiesi voko įrankiu galite kurti pasirinktines formas ir reguliuoti teksto ir formų iškraipymo būdą, kurį galima naudoti įdomiems efektams ir grafikai kurti. Tai tik keli pavyzdžiai, ką galite sukurti naudodami „CorelDRAW”. Programinė įranga siūlo platų įrankių ir funkcijų rinkinį, kurį galima naudoti kuriant įvairius dizainus, todėl ji yra puikus pasirinkimas visų įgūdžių lygių grafikos dizaineriams.
„CorelDRAW” galima įsigyti oficialioje „Corel” svetainėje. Programinę įrangą galima įsigyti dviem pagrindiniais būdais: įsigyjant neterminuotą licenciją, už kurią mokamas vienkartinis mokestis, arba prenumeruojamą licenciją, kuri suteikia prieigą prie naujausios programinės įrangos versijos ir atnaujinimų. Nuolatinės licencijos kaina prasideda nuo 669 JAV dolerių, o prenumeratos pagrindu išduodamos licencijos kaina prasideda nuo 33,99 JAV dolerių per mėnesį. Be to, „Corel” svetainėje galima atsisiųsti nemokamą bandomąją versiją, kurią naudotojai gali išbandyti 15 dienų, prieš įsipareigodami pirkti programinę įrangą. Norėdami atsisiųsti „CorelDRAW”, tiesiog apsilankykite oficialioje „Corel” svetainėje, pasirinkite norimą įsigyti arba atsisiųsti bandomąją versiją ir vykdykite nurodymus, kad užbaigtumėte diegimo procesą.
Jei norite išbandyti arba įsigyti šia programinę įranga skirtą grafiniam dizainui kurti, tai galite padaryti paspaudę šią nuorodą:
https://www.coreldraw.com/en/product/coreldraw/
Pabaigai
Štai ir viskas! Išsamus trijų populiariausių rinkoje esančių grafinio dizaino programų apžvalga. Nesvarbu, ar esate patyręs profesionalas, ar tik pradedantis, kiekviena iš šių programų turi ką pasiūlyti. Adobe Illustrator siūlo daugybę pažangių funkcijų ir galimybių, o CorelDRAW pasižymi patogia vartotojo sąsaja ir galingais įrankiais. Kita vertus, GIMP yra fantastiškas pasirinkimas tiems, kurie ieško nemokamos atvirojo kodo alternatyvos. Galiausiai geriausia grafinio dizaino programinė įranga priklausys nuo konkrečių jūsų poreikių ir įgūdžių lygio. Tad pirmyn, išlaisvinkite savo vidinį dizainerį ir kas žino, kokių nuostabių kūrinių sukursite vėliau!