Kaip sustiprinti TV antenos signalą?

Kaip sustiprinti TV antenos signalą?

Nesvarbu, ar gyvenate miesto šurmulyje, ar už kelių kilometrų nuo artimiausio miesto atokioje vietovėje, kartais norisi prisėsti ir pažiūrėti televizorių. Tačiau jei naudojate televizijos anteną, tikriausiai ne kartą teko susidurti su statiniais trikdžiais televizoriaus ekrane. Šis pikselių ir trikdžių mirgesys, žinoma visada pasirodo geriausioje mėgstamos laidos dalyje. Gal būt tiesiog prie to pripratote ir su šiuo nedideliu nepatogumu gyvenate jau daugelį metų, tik tikėdamiesi, kad su juo nesusidursite per lemiamas sporto rungtynes. Tačiau jeigu skaitote šį straipsnį, greičiausiai ieškote būtų kaip tai išspręsti. Yra keletas patarimų ir gudrybių, kurias galite išbandyti, kad sustiprintumėte antenos signalą ir visam laikui galėtumėte mėgautis aiškiu vaizdu TV ekrane.

Kaip padidinti antenos signalą?

Yra daugybė priežasčių, dėl kurių transliuojamas prastas signalas. Nuo antenos pastatymo vietos ir kampo namuose iki namuose esančių daiktų ir kliūčių, sukeliančių trikdžius. Tačiau yra keletas paprastų veiksmų, kurių galite imtis, kad gautumėte gerą TV signalą. Jei nesate itin išprusę technikos srityje arba nelaikote savęs „meistrautoju“, gali būti, kad atėjo laikas kreiptis į profesionalus. Tačiau jei jaučiatės tam pasirengę, vadovaukitės šiuo paprastu ir greitu vadovu, kaip pagerinti antenos signalą.

Skaitmeninio imtuvo nustatymas iš naujo

Šis penkių minučių trukmės pataisymas gali būti viskas, ko reikia, kad pagerinti TV antenos signalo transliuojamą vaizdą. Skaitmeninis imtuvas konvertuoja įeinantį signalą iš antenos į skaitmeninį formatą, kurį atpažįsta jūsų televizorius. Tačiau retkarčiais transliuotojai keičia savo metaduomenis, kurie gali trukdyti jūsų imtuvui nuskaityti signalą. Jūsų skaitmeninis imtuvas gali naudoti pasenusius duomenis, todėl negauna teisingos kanalų informacijos. Paprasčiausias būdas iš naujo nustatyti imtuvą – atlikti šiuos greitus veiksmus:

  • Atjunkite koaksialinį kabelį nuo televizoriaus;
  • Televizoriuje paleiskite kanalų paiešką;
  • Išjunkite ir atjunkite televizorių ir imtuvą (priedėlį);
  • Vėl prijunkite visus kabelius ir jungtis;
  • Pakartotinai atlikite TV kanalų paiešką.

Šis būdas dažniausiai išsprendžia problemas susijusias su prasta TV vaizdo transliavimo kokybe.

Pakelkite anteną

Jei imtuvo nustatymas iš naujo nepadėjo, galbūt laikas atidžiau pažvelgti į anteną. Pagrindinė priežastis, dėl kurios gaunamas prastas antenos signalas yra ta, kad antena neturi aiškios matomumo linijos į signalo perdavimo bokštus. Idealiu atveju antena turėtų būti pačiame aukščiausiame jūsų būsto taške, išskyrus žaibolaidį. Tai užtikrins, kad signalas neatsispindėtų nuo kito pastato, medžio ar kalno ir nesusiskaidytų. Kliūtys sudaro sąlygas signalui suskilti ir atkeliauti „nefaziškai”, taip sukeliant problemų transliavimo kokybei. Ekspertai paprastai rekomenduoja įrengti anteną bent 3-6 metrus nuo žemės. Todėl montuoti anteną ant namo stogo paprastai būna geriausias variantas.

Iš naujo nustatykite antenos kryptį

Nesvarbu, ar naudojate vienkryptę, ar daugiakryptę anteną, jei ji nenukreipta į perdavimo bokštą, gerų rezultatų nesulauksite. Jei signalas transliuojamas prastai, galima pareguliuoti antenos kryptį. Net keli laipsniai gali pakeisti situaciją. Tereikia išmaniojo telefono kompasu nukreipti jį tiesiai į bokštą. Tikėtina, kad prireiks keleto bandymų, kol rasite idealią kryptį. Tačiau gavus tiesioginį signalą transliavimo kokybė turėtų ženkliai pagerėti.

Išbandykite stiprintuvą

Net jei pakėlėte aukščiau ir teisingai nukreipėte anteną, to gali nepakakti. Signalas gali būti per toli arba per silpnas, kad būtų galima matyti aiškų vaizdą. Čia gali padėti antenos arba TV stiprintuvas. Nors daugelis dabar rinkoje esančių prietaisų iš esmės yra lengvai prijungiami juos vis tiek reikia tinkamai sumontuoti. Netinkamas įrengimas gali dar labiau padidinti problemas arba sukelti naujus signalo trukdžius arba vaizdo iškraipymus. Be to, neteisingas įrengimas gali turėti įtakos net mobiliojo telefono signalo trukdžiams. Taigi šiuo atveju gali būti laikas kreiptis į profesionalų montuotoją, kuris patikrintų signalą ir tinkamai sumontuotų įrangą.

Sumontuokite antrąją anteną

Galbūt jūsų antena veikia puikiai, bet ji negali priimti signalo iš kelių skirtingų bokštų. Tai reiškia, kad laikas įrengti antrą kryptinę anteną. Taip užtikrinsite, kad gaunate signalus iš kelių perdavimo bokštų, o televizorius pasirinks geriausią kiekvienos stoties signalą. Svarbu užtikrinti, kad antenų nekrautumėte viena ant kitos ir nestatytumėte jų per arti viena kitos, nes tai gali sukelti papildomų problemų. Geriausia, kad tarp antenų būtų bent 1-2 metrų atstumas. Tada jas tiesiog sujunkite naudodami koaksialinį signalų derintuvą. Svarbiausia įsitikinti, kad tarp abiejų antenų ir derintuvo naudojamas vienodo ilgio koaksialinis kabelis, kad būtų išvengta fazės problemų. Nustatydami jas, prieš prijungdami prie derintuvo, būtinai sumontuokite ir patikrinkite abi antenas nepriklausomai vieną nuo kitos. Paprasčiausiai atlikite abiejų kanalų paiešką, tada jas sujunkite. Taip pritaikysite televizorių naudoti abu signalus, kuris automatiškai pasirinks geriausią gaunamą signalą iš abiejų antenų.

Kai visa kita nepavyksta: Kreipkitės į ekspertą

Kai visa kita nepavyksta, tikriausiai laikas skambinti specialistui, kuris tiksliai žino, ką daro. Galbūt naudodamiesi šiomis instrukcijomis jums pavyko išgauti šiek tiek geresnį signalą, tačiau aiškumas nėra pakankamas. O gal tiesiog nenorite lipti ant stogo su sunkia įranga arba tiesiog neturite tam laiko. Bet kokiu atveju nepakenks išsikviesti specialistą, kuris išspręs jūsų problemą ir užtikrins, kad sekantį kartą prisėdus prie televizoriaus matysite aiškų vaizdą ekrane.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *